Klub Szkół

UNICEF

ROK SZKOLNY 2010 / 2011

W roku szkolnym 2009/2010 zakończyliśmy pierwszy rok działalności Szkolnego  Koła UNICEF. Dziękuję wszystkim członkom tego koła za pomoc i  udział  we  wszystkich podjętych przez nas akcjach. Mam nadzieję, że w dalszych pracach koła mogę nadal na Was liczyć.

Opiekun Szkolnego Koła UNICEF                                                                                     Alicja Wiśniewska

W II semestrze roku szkolnego 2009/2010 Klub Szkół UNICEF w naszej szkole zorganizował ogólnopolską akcję „Baw się i bądź bezpieczny”. Opiekunka koła Alicja Wiśniewska przeprowadziła dla wszystkich klas I-VI prezentacje na temat bezpiecznego spędzania czasu oraz bezpiecznych zabaw wakacyjnych. Podczas prezentacji uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa.

„Prawa dziecka oczami dziecka”

Wszystkie  klasy  szóste  nakręciły  filmy  o przestrzeganiu „Konwencji o prawach dziecka”.

Każda z klas miała inne podejście i spojrzenie na realizację swojego filmu. W ten sposób uczniowie stworzyli 7 filmów, które poruszają zagadnienie przestrzegania   praw  dziecka  do  nauki,  zabawy,  prawa  do  nazwiska  i własnej tożsamości, do wyrażania własnego zdania itd.

Wszystkie filmy wraz z ich opisami zostały wysłane do Klubu Szkół UNICEF w Warszawie, a ich prezentacja nastąpi na wspólnym spotkaniu na apelu.

Uczniowie klas szóstych włożyli w realizacje tych filmów wiele wysiłku i wykazali się pomysłowością.

Opiekun Szkolnego Koła UNICEF

Alicja Wiśniewska

Źródło: A. Wiśniewska                                               01.03.2010 r.

Pomagamy ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti!

W styczniu Szkolny Klub UNICEF włączył się do ogólnoświatowej akcji pomocy ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Każda tragedia, która dotyka ludzi wyzwala w nas chęć pomocy. Cieszymy się, że dzięki UNICEF możemy pomóc tym najbardziej bezbronnym, czyli dzieciom. Wszyscy uczniowie  włączyli  się  do zbiórki pieniężnej.  Zebraliśmy wspólnie 920zł, z czego 480 zł i 2€  ofiarowali rodzice uczniów, 41,50 zostało przeznaczone przez zespół redakcyjny Gazetki Kleks ze sprzedaży ostatniego numeru, a 52,90 zebrał Samorząd Uczniowski.

Szkolny Klub UNICEF dziękuje wszystkim.

Opiekun Szkolnego Koła UNICEF

Alicja Wiśniewska

Wszyscy pamiętamy zeszłoroczną akcję UNICEF organizowaną w naszej szkole, aby pomóc dzieciom Kongo. Tak duże zainteresowanie pomocą dzieciom na całym świecie zachęciło nas do przystąpienia w tym roku do Klubu Szkół UNICEF.

W naszej szkole również powstał Szkolny Klub UNICEF, do którego należą przedstawiciele wszystkich klas.

W pierwszym semestrze tego roku szkolnego zajmujemy się prawami dziecka na całym świecie, a szczególnie krajami, w których te prawa są łamane. Klasy szóste nakręcą krótkie filmy na podstawie scenariuszy ułożonych przez siebie o przestrzeganiu Konwencji Praw Dziecka. Wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję zobaczyć te filmy.

Opiekun Szkolnego Klubu UNICEF

powrót do poprzedniej strony