Turystyka w roku szkolnym 2013/2014

XX ZIMOWY MARSZ NA ORIENTACJĘ „ŚNIEŻYNKA”

Dnia  11 stycznia  wyruszyliśmy na trasę przedostatniego już w tym roku szkolnym marszu na orientację.

Marsz odbył się tradycyjnie w sobotę poprzedzającą 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tej zimy zawody odbyły się ponownie w Parku Śląskim, z metą w tzw. Gołębniku – budynku koło dyrekcji Parku. Aura dopisała.

Choć zawody nazywały się Śnieżynka, to pogoda była słoneczna i jesienna a śniegu ani śladu.

Szkołę reprezentowało 23 uczniów. Wyposażeni w kompasy i mapy wyruszyli na trasę walcząc o zwycięstwo.

Najlepszy rezultat (3 miejsce) uzyskała drużyna z klasy VIa w składzie:

Julia Drabek, Sandra Wencel oraz Marta Sztucka.

Miejsce 4 drużyna klasy VIc w składzie:

Maciej Palka, Kuba Wodarski i Natalia Stanoszek.

Gratulujemy!!!

Chętnych zapraszamy na ostatni marsz w tym roku szkolnym, który odbędzie się 22 marca 2014r.

Źródło i foto: B. Kołodziej                                            14.02.2014 r.

Wycieczka do Ojcowa

8 października byłem wraz z klasą na wycieczce w Ojcowie.

O siódmej rano zebraliśmy się przed szkołą, aby autokarem dotrzeć na miejsce. Droga zajęła około 2 godzin.

W Ojcowie przywitała nas piękna pogoda. Świeciło słońce i było bardzo ciepło. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Przyrodniczego. Na początku obejrzeliśmy film w 3D, z którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z przeszłości Ojcowa. Następnym punktem naszego wypadu było zwiedzanie  Jaskini  Łokietka.  Miała  ona  trzy  komnaty,  ze stalagmitami i naciekami przypominającymi różna figury i kształty. Jeden z nich wyglądał jak duch. W drodze powrotnej widzieliśmy Bramę Krakowską i źródło miłości. Tam zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i ruszyliśmy oglądać Maczugę Herkulesa. Jak się okazało, była to wysoka skała wyglądem przypominająca maczugę. Przewodnik powiedział nam, ze w trakcie wspinaczek na nią zginęło wielu turystów. Ostatnim punktem naszej wyprawy był wizyta z McDonald!

Wycieczka  bardzo  mi  się podobała. Pogłębiłem swoją wiedze o Ojcowie i jego okolicach. Do domu wróciłem około godziny 18....zmęczony, najedzony a jednocześnie zadowolony

Mikołaj Kornicki, kl. 5a

W dniu 8.10.13 r. moja klasa wraz z pozostałymi piątymi udała się na wycieczkę autokarową do Ojcowskiego Parku Narodowego - najmniejszego w Polsce.

Zbiórka miała miejsce o godz. 7:00, po zajęciu miejsc w autobusie bez żadnych problemów ruszyliśmy, aby po dwóch godzinach być już na  miejscu.

Pierwszym punktem zwiedzania było muzeum, w którym zobaczyliśmy makietę całego parku. Ogromne wrażenie zrobiła na nas interaktywna wystawa poświecona prehistorii parku oraz gatunkom zamieszkałym w jego obrębie.   Następnie  leśnym  szlakiem  ruszyliśmy  do  Jaskini  Łokietka,  w której niespodzianką były nietoperze. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się pod Bramą Krakowską, by wysłuchać legendy związanej z tym miejscem, po czym autokarem przemieściliśmy się pod Maczugą Herkulesa i zamek w Pieskowej Skale, znany z filmu „Janosik”. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na mały posiłek do McDonalda.

Wycieczka  zakończyła  się  około godz. 18. Należała do bardzo udanych i mam nadzieję, ze jeszcze w tym roku szkolnym pojadę na podobną.

Miłaj Bacior, kl. 5a

Foto: R. Małolepszy                                                   5.11.2013 r.

„Jesień z kompasem”

Pierwszy marsz na orientację w tym roku szkolnym „Jesień z kompasem” odbył się 5 października.

W poszukiwaniu jesiennych krajobrazów ruszyło 25 amatorów wędrowania z  mapą  i  kompasem,   uczniów  klas  piątych i szóstych naszej szkoły (w sumie na trasie TP startowało 95 osób). Pogoda dopisała, nie zabrakło słońca, chociaż temperatury o poranku były iście zimowe. Dla niektórych uczestników była to pierwsza okazja do sprawdzenia w sposób praktyczny swoich umiejętności przydatnych w turystycznych wyprawach. Baza imprezy zlokalizowana była tym razem na Os. Witosa na Załęskiej Hałdzie.

Gratulujemy uczniom klasy Va, Mateuszowi Giemzie oraz Radkowi Małolepszemu,  którzy  zajęli  2  miejsce  na  29  drużyn biorących udział w marszach na trasie TP.

Już dziś zapraszamy do udziału w następnej imprezie, która odbędzie się 18 listopada.

Źródło i foto: B. Kołodziej                                            5.11.2013 r.

Powrót do głównej zakładki "Informacje turystyczne"