Sprawozdanie z pracy w programie „Szkoła bez Przemocy” -

V edycja„Rodzice są z nami” – rok szkolny 2010/2011

W roku szkolnym 2006/2007 nasza szkoła uczestniczy w kampanii „Szkoła bez przemocy”.

Głównym celem kampanii jest przeciwdziałanie narastającej fali przemocy i agresji w polskich szkołach oraz zapewnienie pomocy szkołom w rozwiązywaniu tych problemów.

Organizatorami kampanii społecznej „Szkoła bez przemocy” są Grupy Wydawnicze Polskapresse oraz Orkla Press Polska, a współorganizatorem jest Fundacja Grupy TP. Kampania jest realizowana na łamach 19 dzienników regionalnych obu grup.

Dzienniki Polskapresse: Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Express Ilustrowany, Gazeta Krakowska, Gazeta Poznańska, Głos Wielkopolski, Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Dzienniki Orkla Press Polska: Dziennik Wschodni, Echo Dnia, Gazeta Lubuska, Gazeta Pomorska, Gazeta Współczesna, Głos Koszaliński/Słupski, Głos Szczeciński, Głos Pomorza, Kurier Poranny, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny - Gazeta Codzienna, Słowo - Gazeta Codzienna (do 31 maja br.) oraz Tygodnik Ostrołęcki.

Kodeks "Szkoły bez przemocy"

1. W mojej szkole nauczyciele, rodzice i uczniowie dbają o dobry klimat. Wszystkim nam zależy, żeby czuć się w niej bezpiecznie.

2. Wszyscy się szanujemy. Staramy się na siebie nie krzyczeć i rozumieć innych.

3. W mojej szkole szanuje się uczniów.

4. Wszyscy staramy się, żeby w naszej szkole nie było przemocy.

5. Gdy dzieje się coś złego, to moja szkoła tego nie ukrywa.

6. Jeśli moja szkoła nie radzi sobie z problemami, prosi innych o pomoc.

7. Wiem, do kogo mogę się zwrócić o pomoc, gdy spotyka mnie krzywda lub widzę krzywdę innych.

8. W mojej szkole uczę się, co robić, gdy mam problemy albo jestem zezłoszczony.

9. W mojej szkole rodzice i nauczyciele działają wspólnie, szczególnie wtedy, gdy dzieje się coś złego.

10. W mojej szkole nagradza się dobre zachowania.

Rysunki: Hubert Ronek

powrót do poprzedniej strony