Informacje sportowe

z roku szkolnego 2013/2014

Zwycięstwo w zawodach wojewódzkich!!!

Awans do Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych
w mini piłce nożnej dziewcząt!

„Nasze” zwyciężają w półfinałach i finałach wojewódzkich co oznacza, że są w pierwszej 16 w Polsce!!!

W dniu 13 maja na Orliku przy Górniku MK Katowice odbyły się półfinały wojewódzkie w mini piłce nożnej dziewcząt wygrane przez „Nasze” reprezentantki. Kolejnym etapem były finały wojewódzkie rozgrywane 17 maja 2014 roku na hali GTS Bojszowy (Tychy). Funkcję opiekuna reprezentacji pełnił nauczyciel naszej szkoły Pan Łukasz Iwan.

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w następującym składzie:

  1. Nikola Matuszczyk
  2. Wiktoria Postek
  3. Julia Drabek
  4. Karolina Zachłód
  5. Kinga Nykiel
  6. Głodek Weronika
  7. Liwia Garcarczyk
  8. Barbara Postek
  9. Weronika Sobek
  10. Magdalena Kremer
  11. Banaszewska Maja

Poniżej wyniki i strzelcy bramek:

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE  (turniej rozgrywany systemem „każdy z każdym”)

SP1 Świętochłowice – SP 3 Mikołów    1:0 (Postek W.)

SP1 Świętochłowice – SP27 Katowice  4:2 (Matuszczyk,  Głodek, Postek W.2) 

 FINAŁY WOJEWÓDZKIE

PÓŁFINAŁ

SP1 Świętochłowice – SP10 Jastrzębie Zdrój 1:1 (Postek W.)
 rzuty karne 2:0 (Garcarczyk , Postek W.)

FINAŁ

SP1 Świętochłowice – SP34 Częstochowa 5:2 (Matuszczyk 3, Drabek, Garcarczyk)

Najlepszą zawodniczką Finałów Wojewódzkich została LIWIA GARCARCZYK.

Najlepszym strzelcem NIKOLA MATUSZCZYK – 3 bramki. 

GRATULUJEMY DZIEWCZYNOM AWANSU NA MISTRZOSTWA POLSKI!!! 

źródło : mgr Łukasz Iwan

 
Zwycięstwo w zawodach rejonowych, pora na wojewódzkie!!!

 

 

W dniu 06.05.2014r. na Orliku przy OSiR „Skałka” Świętochłowice odbyły się zawody rejonowe w mini piłce nożnej dziewcząt. Przeciwniczkami „Naszej” reprezentacji były dziewczyny ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Chorzowa. Dziewczyny pokazały klasę pokonując rywalki, aż 8 : 0!  Funkcję opiekuna reprezentacji pełnił nauczyciel naszej szkoły Pan Łukasz Iwan.

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w następującym składzie:

  1. Nikola Matuszczyk
  2. Wiktoria Postek
  3. Julia Drabek
  4. Karolina Zachłód
  5. Głodek Weronika
  6. Liwia Garcarczyk
  7. Barbara Postek
  8. Weronika Sobek

 

Mecz trwał 2x15 minut

SP1 Św-ce – SP 5 Chorzów  8 : 0 (Postek W.  3, Matuszczyk 2, Głodek , Drabek , Sobek)

 
Źródło : Łukasz Iwan
 
Dziewczyny zwyciężają bez straty bramki i jadą na „rejony”!!!
 

W dniu 8 kwietnia na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 17 w Świętochłowicach odbyły się po raz pierwszy w „Naszym” mieście zawody o mistrzostwo Świętochłowic szkół podstawowych w mini piłce nożnej dziewcząt. Funkcję opiekuna reprezentacji pełnił nauczyciel naszej szkoły Pan Łukasz Iwan.

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w następującym składzie:

  1. Nikola Matuszczyk
  2. Wiktoria Postek
  3. Julia Drabek
  4. Karolina Zachłód
  5. Kinga Nykiel
  6. Głodek Weronika
  7. Liwia Garcarczyk
  8. Barbara Postek
  9. Weronika Sobek
  10. Magdalena Kremer

Turniej rozgrywany był systemem „Każdy z każdym”, poniżej wyniki i strzelcy bramek:

SP1 – SP 19  7 : 0 (Matuszczyk 2, Głodek 2, Postek W. 2, Kremer)

SP1 – SP 17  8 : 0 (Matuszczyk 3, Postek W. 2, Głodek, Drabek)

SP1 – SP 4    7 : 0 (Postek W. 3, Drabek 2, Matuszczyk, Głodek, Postek B.)

SP1 -  SP 8    3 : 0 (Postek W., Matuszczyk, Sobek)

Gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych!!!

 
Źródło: Łukasz Iwan
 

  Dziewczyny zwyciężają i jadą na „rejony”!!!

  W dniach 20 i 21 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej odbyły się zawody o mistrzostwo Świętochłowic szkół podstawowych w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

Funkcję opiekunów obu reprezentacji oraz organizatorów turnieju pełnili nauczyciele naszej szkoły:

  mgr Iwan Łukasz,

  mgr Drabek Adam.

 

  Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w następującym składzie:

  1. Nikola Matuszczyk

  2. Wiktoria Postek

  3. Julia Drabek

  4. Karolina Zachłód

  5. Maria Fick

  6. Weronika Głodek

  7. Sandra Sura

  8. Liwia Garcarczyk

  9. Martyna Dejas

  10. Wiktoria Głowacka

  11. Maja Banaszewska

  12. Sandra Wencel

  13. Julia Liszka

Turniej rozgrywany był systemem grupowym:

·         Mecz o 1 miejsce  – zwycięzcy grup A i B,

·         Mecz o 3 miejsce – 2 miejsca z grup A i B.

 

                 GRUPA A                                              GRUPA B

                 mecze    pkt.   bramki                      mecze    pkt.  bramki

  1. SP 19     2        4       32-2        1.  SP 1        2          4      23-1

  2. SP 2      2        2       3-16        2.  SP 8       2          2      13-7

  3. SP4       2        0       0-17        3.  SP 17     2          0      1-17

 

 WYNIKI  FAZY GRUPOWEJ

 

         SP 19 – SP 2    16:2                         SP 1 – SP 8    12-1

         SP2 – SP 4        1-0                         SP 8 – SP 17    6-1

         SP 19 – SP 4    16-0                         SP 1 – SP 17   11-0

 

 MECZ O  3 MIEJSCE

SP 8 – SP 2    9-2

FINAŁ

SP 1 – SP 19  po dogrywce  6-5 (1:2, 4:4)

 

MECZ O  3 MIEJSCE

SP 8 – SP 2    9-2

 

FINAŁ

SP 1 – SP 19  po dogrywce  6-5 (1:2, 4:4)

 

 Gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych!!!

 

  Naszym  chłopakom  turniej  już nie wyszedł tak dobrze jak dziewczynom i odpadli w fazie grupowej.

Dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie Naszej Szkoły.

 

Reprezentacja chłopców wystąpiła w następującym składzie:

1.    Adrian Temich

2.    Dawid Łysiak

3.    Piotr Żerdziński

4.    Tomasz Teister

5.    Mateusz Pisarek

6.    Piotr Szynkowski

7.    Przemysław Orzechowski

8.    Paweł Bajorek

9.    Jan Kocurek

10. Dominik Towarnicki

11. Aleksander Mazurek

 

Turniej rozgrywany był systemem grupowym:

  •  Półfinał 1 w grupie A – 2 w grupie B,

  •  Półfinał 2 w grupie A – 1 w grupie B,

  • Mecz o 1 miejsce  – zwycięzcy półfinałów,

  • Mecz o 3 miejsce – pokonani w półfinałach.

 

                  GRUPA  A                                               GRUPA B

                mecze    pkt.   bramki                    mecze   pkt.    bramki

  1. SP 4     2         4       5-3         1.  SP 19      3        6        15-3

  2. SP 3     2         3       4-5         2.  SP 17     3        4        10-6

  3. SP1      2         1       5-8         3.  SP 8      3         2         4-8

                                          4.  SP 2      3         0        6-14    

 

                   

 

WYNIKI  FAZY GRUPOWEJ

SP 4 – SP 1    3-3                                     SP 19 – SP 8     4-0

SP 4 -  SP 3   2-0                                     SP 2   - SP 17   2-3

SP 1 – SP 3    2-5                                     SP 19 – SP 2    7-2

                                                 SP 8  – SP17    0-2

                                                 SP 19 – SP 17   4-1

                                                SP 8 – SP 2     4-2

 

 

PÓŁFINAŁY

 

       SP 4 – SP 17   1-3                             SP 3 – SP 19   1-9

 

MECZ O  3 MIEJSCE

       SP 4 – SP 3   6-4                              SP 19 – SP 17   2-0

 

 

  Gratulujemy reprezentacji chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 19 i życzymy powodzenia  w zawodach rejonowych.

  Źródło:  Ł. Iwan                                                        24.02.2014 r.

 

  I Szkolny Turniej Szachowy pod patronatem Rady Rodziców

  W  sobotę  dnia 15  lutego  2014 roku w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świętochłowicach odbył się I Szkolny Turniej Szachowy pod patronatem Rady Rodziców.

W zawodach wystartowało 16 dziewcząt i chłopców – uczestników zajęć szachowych.

  Turniej zgromadził dość zróżnicowaną grupę osób, ponieważ najstarsze dziewczęta chodzą do klasy szóstej, a najmłodsi chłopcy do klasy pierwszej.

Zawody prowadzone systemem szwajcarskim 7–rundowym tempem P-15 (czyli po 15 minut na partię dla każdego zawodnika) na 8 szachownicach, już od samego początku były pełne dużych ładunków emocji. Faworyci przegrywali, a młodzi adepci, nie ustępując im pola stawiali twarde warunki gry.

  Po przeszło 3 godzinach rozgrywek wyłoniono zwycięzców:

 

kat. dziewcząt

Im. Angelika Auguścik – klasa VIb (5,5pkt)

IIm. Julia Plichta – klasa VIb (4,5pkt.)

IIIm. Katarzyna Kokoszka – klasa IIIe (3pkt)

 

kat. chłopców

Im. Bartosz Zorzycki – klasa IIIe (5,5pkt)

IIm. Dawid Kwapuliński – klasa IIId (5pkt)

IIIm. Jakub Mitka – klasa IIIb z SP 2 (4,5pkt)

 

  Bardzo  dobrze  zaprezentowali  się  również  w zawodach Piotr Zdebik z klasy IIIg (4 pkt i VI miejsce), Adam Giza z klasy Ib (4 pkt i VII miejsce) oraz Patryk Kiełtyka z klasy IIc (3,5 pkt i X miejsce).

 

Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale i dyplomy. Medale otrzymali także najmłodsi zawodnicy. Wszyscy uczestnicy turnieju mogli ponadto w zależności od zajętych przez siebie lokat wybrać dla siebie różne ciekawe nagrody rzeczowe.

  Na zakończenie uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu wszystkie osoby biorące udział w zawodach, a pytania dzieci i ich opiekunów o kolejny tego rodzaju turniej skierowane do organizatorów potwierdziły dobre przygotowanie imprezy.

 

  Zawody przygotowali i przeprowadzili Jerzy Plichta z Rady Rodziców, Łukasz Iwan – nauczyciel WF-u oraz Damian Kuchna – sędzia szachowy.

  Źródło:  Ł. Iwan                                                        24.02.2014 r.

 

  Miejskie zawody szachowe. Udany występ Naszych!

   W czwartek 28 listopada 2013 roku w pawilonie OSiR „Skałka” odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Świętochłowice w szachach.

  W zawodach uczestniczyły 3-osobowe reprezentacje wszystkich świętochłowickich szkół.

Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach systemem szwajcarskim 7-rundowym tempem szachów szybkich P-15.

Po 3,5 godzinach walki na  szachownicach wyłoniono zwycięskie zespoły. Na wynik drużyny składały się punkty 2 najlepszych szachistek, bądź szachistów       z danej szkoły.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej wystąpiła w składzie:

Angelika Auguścik

Julia Plichta

Katarzyna Kokoszka

Aleksander Mazurek

Bartosz Zorzycki

Dawid Kwapuliński                                                              

opiekun: mgr  Łukasz Iwan

  

W kategorii dziewcząt zwyciężyły:

I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 (13 pkt.) Angelika Auguścik (6,5 pkt.) i Julia Plichta (6,5 pkt.)

II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 8 (9 pkt.) Magdalena Badura (6 pkt.) i Anna Urbaniak (3 pkt.)

III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 19 (5,5 pkt.) Klaudia Nawrat (3 pkt.) i Katarzyna Wieszała (2,5 pkt.)

 

W kategorii chłopców zwyciężyły reprezentacje:

I   miejsce  Szkoła  Podstawowa  Nr 2  (13 pkt.)  Tomasz  Kułak  (7 pkt.)  i Antoni Sprung (6 pkt.)

II  miejsce  Szkoła  Podstawowa  Nr  19  (9 pkt.)  Krzysztof  Kaczmarek (6 pkt.) i Paweł Kokosiński (3 pkt.)

III  miejsce  Szkoła  Podstawowa Nr 1 (8 pkt.) Aleksander Mazurek (4 pkt.) i Dawid Kwapuliński (4 pkt.)

 

 Miejsca Naszych Reprezentantów w klasyfikacji indywidualnej :

Dziewczęta

1. miejsce Angelika Auguścik (SP Nr 1)      6,5 pkt.

2. miejsce Julia Plichta (SP Nr 1)                 6,5 pkt.

4. miejsce Katarzyna Kokoszka (SP Nr 1)   6 pkt.

 

Chłopcy

4. miejsce Aleksander Mazurek pkt. 4

9. miejsce Kwapuliński Dawid   pkt. 4

14.miejsce Zorzycki Bartosz      pkt. 3

 

Dzięki doskonałym wynikom dziewczęta oraz chłopcy uzyskali awans do zawodów rejonowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach !!!

Źródło:  Ł. Iwan                                                          9.12.2013 r.
 

  Wewnątrzszkolne Mistrzostwa Szachowe Pod Patronatem

  Rady Rodziców

   W dniu 25 listopada br. w pawilonie OSiR „Skałka” odbyły się Szachowe Mistrzostwa  Szkoły  Podstawowej  Nr  1  im.  Miłośników  Ziemi  Śląskiej w Świętochłowicach Pod Patronatem Rady Rodziców. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim 7 rundowym (w grupie chłopców – 13 zawodników) oraz systemem kołowym „każdy z każdym” (w grupie dziewcząt – 8 zawodniczek).

Obydwie grupy grały mecze tempem P-15, czyli 15 minut dla każdego uczestnika na rozegranie całej partii.

  Po zakończeniu ostatniej szachowej rundy, czołowa tabela wyników zawodów dzisiejszego dnia przedstawiała się następująco:

 

Klasyfikacja dziewcząt

Im. Angelika Auguścik – 7 pkt.

IIm. Julia Plichta – 6 pkt.

IIIm. Katarzyna Kokoszka – 5 pkt.

 

Klasyfikacja chłopców

Im. Aleksander Mazurek – 6 pkt.

IIm. Dawid Kwapuliński – 6 pkt.

IIIm. Bartosz Zorzycki – 6 pkt.

 

Pełna lista uczestników:

 

Binkiewicz Jarosław

Auguścik Angelika

Blachiński Mateusz

Bomba Anna

Doliszniak Patryk

Janaszke Katarzyna

Dworniczak Mateusz

Kokoszka Katarzyna

Heinrich Dariusz

Kutek Karolina

Kiełtyka Paktryk

Nowak Magdalena

Kawpuliński Dawid

Plichta Julia

Maślonka Krzysztof

Wojtala Małgorzata

Mazurek Aleksander

Wolny Alicja

Musiał Maciej

Zachłód Karolina

Nowotko Marcel

 

Pachelski Kajetan

 

Pendrak Kamil

 

Piontek Jakub

 

Szczurek Jakub

 

Wojdyła Miłosz

 

Zorzycki Bartosz

 

Zdebik Piotr

 

Zygarski Błażej

 

 

  Wszyscy uczestnicy Szachowych Mistrzostw otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne gadżety, natomiast zwycięzcy odebrali z rąk organizatorów statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek i kalendarzy.

Ponadto osoby te, będą reprezentować naszą szkołę w Szachowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych Miasta Świętochłowice.

 

Zawody zorganizowali:

p. Jerzy Plichta - przedstawiciel Rady Rodziców

p. Damian Kuchna - OSiR „Skałka” Świętochłowice, główny sędzia zawodów

p. Łukasz Iwan – nauczyciel wychowania fizycznego.

  Źródło:  Ł. Iwan                                                       9.12.2013 r.
 

Powrót do głównej zakładki "Informacje sportowe"