Informacje sportowe

z roku szkolnego 2010/2011

 

  Nasi  Najlepsi !!!

  W dniu 19.04.2011r. reprezentacja chłopców szkoły podstawowej nr1 im. Miłośników  Ziemi  Śląskiej  wygrała  miejski  turniej  szkół  podstawowych i awansowała  do  zawodów  rejonowych.  Nasza reprezentacja pokonała wszystkich rywali zgarniając komplet punktów.

 

Skład reprezentacji :

 

1.     Ciołkiewicz Artur  (bramkarz, kapitan)

2.     Borowiecki Mariusz

3.     Domagała Filip

4.     Kucharzyk Dominik

5.     Borowiecki Marcin

6.     Paweł Piasecki

7.     Duda Szymon

8.     Czyżewski Bartosz

9.     Nowak Maciej

10.   Ogiewa Patryk

 

 

opiekun : mgr Łukasz Iwan

 

Wyniki oraz strzelcy bramek:

 

Sp1 – Sp 17     4 : 1          (Ogiewa, Duda, Domagała, Borowiecki Mariusz)

 

Sp1 – Sp 19     4 : 0          (Kucharzyk, Ogiewa, Borowiecki Marcin)

 

Sp1 – Sp 4       3 : 1          (Duda, Ogiewa, Borowiecki Marcin)

 

Sp1 – Sp 8       5 : 1          (Ogiewa 2, Duda, Kucharzyk, Borowiecki    

                                     Mariusz)

 

Sp1 – Sp2        2 : 1          (Ogiewa, Ciołkiewicz)

 

  Drugie miejsce w klasyfikacji strzelców zajął Patryk  Ogiewa zdobywca 6 bramek.

 

  Źródło i foto: Ł. Iwan                                                 02.06.2011 r.

 

 Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas I Rocznika 2003

  W dniu 31.03.2011r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Chorzowie odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas I Rocznika 2003.

Nasza”  Reprezentacja w składzie:

  1. Brom Wojciech (bramkarz)

  2. Dańko Oliwier

  3. Bernacki Jeremi

  4. Olszówka Oliwier

  5. Zygarski Błażej

  6. Przybylski Daniel

  7. Pietroniec Dawid

  8. Król Kamil

zajęła II miejsce w turnieju! W finale ulegliśmy Szkole Podstawowej nr 17 z Chorzowa 1 : 2.

  Oto wyniki i strzelcy bramek , w których uczestniczyła Nasza szkoła:

SP 1 Świętochłowice – SP 13 Chorzów        7 : 0   (Król 5, Bernacki 2)

SP 1 Świętochłowice – SP 25 Maciejkowice  6 : 0   (Król 3, Olszówka 2,

                                                                      Bernacki )

SP 1 Świętochłowice – SP 15 Chorzów        7 : 0   (Król 4, Bernacki,

                                                                     Olszówka, Przybylski)

SP 1 Świętochłowice – SP 17 Chorzów        1 : 2   (Król)

 

  Warto również odnotować, że najlepszym zawodnikiem został Kamil Król zdobywca 13 bramek!!!

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW ZA UFUNDOWANIE STROJÓW SPORTOWYCH, DZIĘKI KTÓRYM NASZA REPREZENTACJA WYGLĄDAŁA WSPANIALE!!!

 

  Źródło i multimedia: Ł. Iwan                                       15.04.2011 r.

 

  W dniu 29–30.03.2011r. odbyły się miejskie zawody o Mistrzostwo Świętochłowic w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt w składzie:

  1. Dorna Paulina,

  2. Kramorz Paulina,

  3. Juretko Agata,

  4. Król Nicoletta,

  5. Jerc Nikola,

  6. Kozłowska Magda,

  7. Giemuła Dominika,

  8. Buchczyk Sara,

  9. Botor Edyta,

  10. Pawłowska Karolina,

  11. Zagłowek Dominika

zajęła 4 miejsce.

 

Reprezentacja chłopców w składzie:

1.      Czyżewski Bartosz,

2.      Domagała Filip,

3.      Borowiecki Mariusz,

4.      Ciołkiewicz Artur,

5.      Potempa Patryk,

6.      Ogiewa Patryk,

7.      Duda Szymon,

8.      Piasecki Paweł,

9.      Bednarek Łukasz,

10.  Musiał Dawid

                                   zajęła 2 miejsce.

 

 Źródło : nauczyciele wychowania fizycznego

 

  PIŁKA NOŻNA

  Na terenie naszej szkoły odbywa się wewnątrzszkolny turniej piłki nożnej chłopców  klas IV, V, VI organizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego mgr Łukasza Iwana.            W każdym semestrze klasy walczą o bycie najlepszą w swoim roczniku. W  I semestrze roku szkolnego 2010/2011 odbyły się więc 3 takie turnieje.

 

W klasach IV (rocznik 2000) najlepsza okazała się klasa A.

Poniżej wyniki oraz strzelcy bramek turnieju klas IV:

Klasa A – Klasa B          1 : 0     (Lewicki)

Klasa C – Klasa D          1 : 3     (Mierzwiak – Karch 2, Błaszczyk)

Klasa A – Klasa C          0 : 0     

Klasa B – Klasa D          0 : 2     (Błaszczyk 2)

Klasa A– Klasa D          2 : 0     (Lewicki 2)

Klasa B– Klasa C           3 : 0     (Borowiecki 3).

W klasach V ( rocznik 1999) najlepsza okazała się klasa A.

Poniżej wyniki oraz strzelcy bramek turnieju klas V:

Klasa A – Klasa B          2 : 0      (Górowski, Pisarczuk)

Klasa A – Klasa C          0 : 0   

Klasa B – Klasa C          1 : 3      (Piwowrczyk – Kucharzyk 2, Dronia).

Ponieważ  klasa A i klasa C zdobyły tyle samo punktów decydowała różnica bramek, która również była identyczna. O losach mistrzostwa zadecydowały rzuty karne, w których próbę nerwów lepiej wytrzymali uczniowie klasy 5 A wygrywając 4 -3.

 

W klasach VI (rocznik 1998) najlepsza okazała się klasa C.

Poniżej wyniki oraz strzelcy bramek:

Klasa C – Klasa B    5 : 2   (Ogiewa 2, Duda 2, Reczek  1 – Bednarek 2).

 

  Źródło: mgr Łukasz Iwan

 

  W dniu 15 i 17.03.2011r. odbyły się miejskie zawody o Mistrzostwo Świętochłowic w mini piłce koszykowej dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt zajęła 4 miejsce.

Reprezentacja chłopców zajęła 2 miejsce.

 Źródło : nauczyciele wychowania fizycznego

 

  W dniu 16.03.2011r. odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Reprezentacja w składzie:

  1. Reczek Szymon,

  2. Guziec Tomasz,

  3. Kaczyński Mateusz

zajęła 3 miejsce.

                  

 Źródło : nauczyciele wychowania fizycznego

 

  W dniu 09.03.2011r. odbyły się zawody o Mistrzostwo Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym.

Reprezentacja dziewcząt w składzie:

  1. Jasiak Patrycja,

  2. Warcholik Dominika,

  3. Ratajek Weronika

zajęła 4 miejsce.

 

Reprezentacja chłopców w składzie:

1.      Domagała Filip

2.      Duda Szymon

3.      Dominik Kucharzyk

zajęła 2 miejsce i awansowała do zawodów rejonowych,

    w których zajęła 7 miejsce.

 Źródło : nauczyciele wychowania fizycznego

 

  W dniach 30 listopada, 1 grudnia 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej odbyły się zawody o mistrzostwo Świętochłowic   szkół   podstawowych  w  mini  piłce  ręcznej  dziewcząt  i chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez nauczycieli naszej szkoły :

mgr Drabek Adam,

mgr Pyszny Romuald,

mgr Janaszke Damian,

mgr Iwan Łukasz.

Reprezentacja dziewcząt zajęła 2 miejsce, identyczny  sukces odniosła reprezentacja chłopców.

 Źródło : nauczyciele wychowania fizycznego

 

  W dniach 30 listopada, 1 grudnia 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej odbyły się drużynowe zawody o mistrzostwo Świętochłowic szkół podstawowych w pływaniu dziewcząt i chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez nauczycieli naszej szkoły :

mgr Drabek Adam,

mgr Pyszny Romuald,

mgr Janaszke Damian,

mgr Iwan Łukasz.

Reprezentacja dziewcząt w składzie:

  1. Drabek Julia,

  2. Dykta Karolina,

  3. Bania Blanka,

  4. Moś Julia,

  5. Troska Dagmara,

  6. Długosz Dominika,

  7. Zięba Aleksandra,

  8. Wilczek Wiktoria,

  9. Altaner Zuzanna,

  10. Warcholik Dominika,

  11. Grobelka Anna,

  12. Jasiak Patrycja,

  13. Król Nicoletta,

  14. Juretko Agata,

  15. Setnik Adamina,

  16. Czekała Aleksandra

zajęła 2 miejsce.

 

Reprezentacja chłopców w składzie:

  1. Janik Jakub,

  2. Mazurek Aleksander,

  3. Wojdyła Miłosz,

  4. Stürtz Filip,

  5. Bodynek Błażej,

  6. Zaorski Radosław,

  7. Pisarczuk Michał,

  8. Klimczyk Mateusz,

  9. Korzuchowski Maciej,

  10. Górowski Bartłomiej,

  11. Czyżak Arkadiusz,

  12. Domagała Filip ,

  13. Szafarczyk Szymon,

  14. Ogiewa Patryk,

  15. Wolny Konrad

zajęła 1 miejsce i awansowała do zawodów rejonowych.

 Źródło : nauczyciele wychowania fizycznego

 

Powrót do głównej zakładki "Informacje sportowe"