Informacje sportowe

z roku szkolnego 2009/2010

 

  W dniach 10,11 maj 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej odbyły się zawody o mistrzostwo Świętochłowic szkół podstawowych w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez nauczycieli naszej szkoły :

mgr Drabek Adam,

mgr Pyszny Romuald ,

mgr Janaszke Damian ,

mgr Iwan Łukasz.

Reprezentacja dziewcząt w składzie:

1.      Stokłosa Klaudia,

2.      Schmidt Kinga,

3.      Błaszczyk Aneta,

4.      Podsada Magda,

5.      Siwiec Marta ,

6.      Langosz Ania,

7.      Stuchlik Kamila,

8.      Kluska Wiktoria,

9.      Król Nikola,

zajęła 5  miejsce.

 

Reprezentacja chłopców w składzie:

1.      Fila Mateusz,

2.      Fister Marek,

3.      Hawlicki Patryk,

4.      Stankowski Mateusz,

5.      Wilczek Łukasz,

6.      Knap Michał,

7.      Bodynek Bartosz,

8.      Wyciślok Artur,

9.      Bobiński Mateusz,

10.  Kolanko Jakub,

11.  Potycz Paweł,

12.  Ciołkiewicz Artur,

13.  Króliczek Bartłomiej,

14.  Nowotka Mikołaj,

zajęła 4 miejsce.

  Źródło: Ł. Iwan                                                         13.05.2010 r.
 

  Nasi  Najlepsi !!!

  Reprezentacja chłopców szkoły podstawowej nr1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej wygrała miejski turniej szkół podstawowych i awansowała do zawodów rejonowych. Nasza reprezentacja pokonała wszystkich rywali zgarniając komplet punktów.

 

  Skład reprezentacji :

 

  1. Borowiecki Mariusz

  2. Domagała Filip

  3. Fister Marek

  4. Giemuła Kamil

  5. Hawlicki Patryk

  6. Kucharzyk Dominik

  7. Okwieka Paweł

  8. Wilczek Łukasz

  9. Zogłowek Daniel

  10. Stankowski Mateusz

 

opiekun : mgr Łukasz Iwan

 

Wyniki :

 

Sp1 – Sp 17     4 : 2

 

Sp1 – Sp 19     5 : 3

 

Sp1 – Sp 4       3 : 1

 

Sp1 – Sp 8        3 : 2     

 

  Źródło: Ł. Iwan                                                         07.05.2010 r.
 
  PIŁKA NOŻNA

 

Na terenie naszej szkoły odbywa się wewnątrzszkolny turniej piłki nożnej chłopców  klas IV, V, VI organizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego mgr Łukasza Iwana. W każdym

semestrze klasy walczą o bycie najlepszą w swoim roczniku.

W  I semestrze roku szkolnego 2009/2010 odbyły się więc 3 takie turnieje.

 

W klasach IV (rocznik 1999) najlepsza okazała się klasa C.

Poniżej wyniki oraz strzelcy bramek turnieju klas IV:

Klasa A – Klasa B          2 : 1      (Górowski, Nowak – Żerdziński)

Klasa A – Klasa C          0 : 2      (Dronia 2)

Klasa B – Klasa C          1 : 6      (Piwowarczyk – Kucharzyk 5, Dronia)

 

W klasach V ( rocznik 1998) najlepsza okazała się klasa C.

Poniżej wyniki oraz strzelcy bramek turnieju klas V:

Klasa A – Klasa B          1 : 3      (Bartoszewski – Świderski 2, Kubiszewski)

Klasa A – Klasa C          0 : 10    (Ogiewa 4, Duda 4, Piasecki 2)

Klasa B – Klasa C          1 : 6      (Świderski, Ogiewa 5, Duda 1)

 

W klasach VI (rocznik 1997) najlepsza okazała się klasa A.

Poniżej wyniki oraz strzelcy bramek:

Klasa A – Klasa B          1 : 0      (Hawlicki)

Klasa C – Klasa D          0 : 6      (Dyjak 2, Giemuła 3, bramka samobójcza)

Klasa A – Klasa C          4 : 0      (Fister 4)

Klasa B – Klasa D          1 : 1      (Okwieka – Biskup)

Klasa A – Klasa D          3 : 0      (Fister 3)

Klasa B – Klasa C          4 : 0      (Okwieka 2, Zagłowek 2)

  Źródło: Ł. Iwan                                                         22.04.2010 r.
 

  W    dniach    29 – 30.03.2010 r.    na   terenie   basenu   miejskiego   w Świętochłowicach odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie miasta Świętochłowic.

Zawody zostały zorganizowane przez:

mgr Romualda Pysznego,

mgr Damiana Janaszke,

mgr Adama Drabka ,

mgr Łukasza Iwana,

 nauczycieli wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach im. Miłośników Ziemi Śląskiej.

 

Reprezentacja dziewcząt w składzie:

ü    Troska Dagmara,

ü    Drabek Julia ,

ü    Długosz Dominika,

ü    Ziemba Aleksandra,

ü    Antosz Patrycja,

ü    Klimczyk Olga,

ü    Grobelka Anna,

ü    Altaner Zuzanna,

ü    Czekała Aleksandra,

ü    Juretko Agata,

ü    Król Nikoletta,

ü    Stokłosa Klaudia,

ü    Komandera Aleksandra,

ü    Wojdyła Natalia,

ü    Szmid Kinga,

ü    Błarzyk Aneta,

ü    Podsada Magda,

zajęła II miejsce.

 

 Reprezentacja chłopców w składzie:

ü    Pawlikowski – Sas Paweł,

ü    Bodynek Błażej,

ü    Wojdyła Dominik

ü    Górowski Bartłomiej

ü    Korzuchowski Maciej

ü    Klimczyk Mateusz

ü    Guziec Tomasz

ü    Świerk Jakub

ü    Domagała Filip

ü    Wolny Konrad

ü    Szafarczyk Szymon

ü    Fila Mateusz

ü    Wyciślok Artur

ü    Batóg Aleksander

ü    Bodynek Bartosz

zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do zawodów rejonowych.

  Źródło: Ł. Iwan                                                         22.04.2010 r.
 

Tenis Stołowy

 

  Dnia 14.11.2009r. odbył się turniej klas piątych w tenisie stołowym.

Na podium znaleźli się:

1. Filip Domagała  

2. Mariusz Borowiecki  

3. Dawid Musiał  

  

  Dnia 07.01.2010r. odbył się turniej klas czwartych w tenisie stołowym. Na podium znaleźli się:

1. Dominik Kacharczyk

2. Bartosz Dronia

3. Dawid Kozakiewicz

 

  Reprezentacja chłopców w  sztafetowych biegach przełajowych  w składzie:

  Zogłowek Daniel

  Okwieka Paweł

  Ogiewa Patryk

  Duda Szymon

  Fister Marek

  Dorosz Wojciech

zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do zawodów rejonowych w Siemianowicach Śląskich.

 

  

  Reprezentacja dziewcząt  w  sztafetowych biegach przełajowych  w składzie:

  Siwiec Marta

  Baran Barbara

  Giemuła Dominika

  Buchczyk Sara

  Ozga Marta

  Bąk Wiktoria

zajęła VI miejsce i nie awansowała do zawodów rejonowych.

 
 

Powrót do głównej zakładki "Informacje sportowe"