Informacje sportowe

z roku szkolnego 2008/2009

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Szachach

W piątek 17 października odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Szachach. Zawody odbyły się w pawilonie Ośrodka Sportu i Rekreacji Skałka.

W szranki stanęło 17 chłopców i 7 dziewczynek. Zawody rozgrywane były dwoma systemami:

chłopcy – siedem partii systemem szwajcarskim,

dziewczynki - system kołowym.

W obydwu przypadkach partie trwały po 30 minut (15 minut dla każdego zawodnika).

Wśród chłopców zwyciężył Czyżewski Bartosz z klasy 4 a, drugie miejsce zajął Włoczyk Daniel z klasy 5 b, a trzecie Wyciślok Artur z 5 a.

W grupie dziewcząt zwyciężyła Weiss Marlena z klasy 6 b, drugą lokatę zdobyła Błaszczyk Aneta z klasy 5 b, a trzecią Gądek Klaudia również z klasy 5 b.

Do zawodów o Mistrzostwo Świętochłowic Szkół Podstawowych, oprócz zawodników i zawodniczek, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca, zakwalifikowali się także zdobywcy IV, V i VI miejsca:

CHŁOPCY

Sperling Patryk kl. 5 b

Zogłowek Daniel kl. 5 b

Gregorczuk Patryk kl. 6 c

DZIEWCZYNY

Wojciechowska Aleksandra kl. 5 c

Siwiec Marta kl. 5 b

Podsada Magda kl. 5 b

Mistrzostwa Świętochłowic odbędą się 30 października o godzinie 9.00 również w pawilonie OSiR „Skałka”, Życzymy powodzenia i awansu do zawodów rejonowych.

Mistrzostwa Świętochłowic w sztafetowych biegach przełajowych

Dnia 7 października 2008 roku, na terenie Ośrodka Sportu i rekreacji Skałka   odbyły   się  Mistrzostwa  Świętochłowic  Szkół  Podstawowych  w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:

DZIEWCZYNY

1. Chełminiak Julia klasa 6 a

2. Hanzel Michalina klasa 6 a

3. Kornas Katarzyna klasa 6 a

4. Plewa Martyna klasa 6c

5. Postek Joanna klasa 6 a

6. Rogala Alicja klasa 6 c

7. Wojciechowska Alicja klasa 6 c

CHŁOPCY

1. Borecki Artur klasa 6 d

2. Cichy Damian klasa 6 a

3. Eliasz Dawid klasa 6 d

4. Foltyn Rafał klasa 6 d

5. Kłosek Marcin klasa 6 c

6. Szołtysek Patryk klasa 6 c

7. Wasiak Adam klasa 6 a

Zarówno dziewczyny  jak i chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze awansując do zawodów rejonowych. Dziewczyny zajęły I miejsce i zdobyły tytuł Mistrzyń Świętochłowic, a chłopcy zdobyli II lokatę wśród występujących sztafet.

Zawody rejonowe, w których wystąpiło 18 sztafet z Chorzowa, Świętochłowic   i   Siemianowic  odbyły  się  10  października  2008 roku  w Chorzowie w parku obok stadionu Chorzowianki.

Nasze sztafety ponownie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Sztafeta dziewcząt z jedna zmianą w składzie (zamiast kontuzjowanej Martyny Plewy wystąpiła Klaudia Stokłosa z klasy 5 c) zajęła w gronie sztafet dziewcząt wysoką czwartą lokatę. Sztafeta chłopców wystartowała  w niezmienionym składzie i uplasowała się na siódmym miejscu.

Wszystkim reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Powrót do głównej zakładki "Informacje sportowe"