Kampania pn. "2009 - Rokiem Bezpieczeństwa Pieszych".

Na zaproszenie Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dnia 23 stycznia 2009 roku uczniowie naszej szkoły ( klasy 2b i 3c) i nauczycielki pani J. Smolarz i pani L. Nowak uczestniczyli w imprezie skierowanej do dzieci woj. śląskiego w ramach kampanii pn. "2009 - Rokiem Bezpieczeństwa Pieszych".
Impreza odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.
  Pojechaliśmy do Zabrza z transparentami, na których wypisaliśmy hasła- prośby skierowane do kierowców. Jedno z haseł brzmiało: "Niedaleko szkoła - miej kierowco oczy dookoła". Wystąpiliśmy w białych koszulkach z napisem: KIEROWCO ZWOLNIJ !
W trakcie imprezy uczniowie mieli okazję:
  - obejrzeć edukacyjny film dla dzieci pt. "Sznupek radzi jak być

bezpiecznym na drodze",
  - wziąć udział w konkursach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu

drogowym,
  - wspólnie zaprezentować plakaty i hasła przygotowane przez szkoły,
  - uczestniczyć w koncercie znanej piosenkarki Majki Jeżowskiej.
  Funkcjonariusze KWP w Katowicach przygotowali dla dzieci moc niespodzianek i atrakcji, a co najważniejsze przypomnieli nam zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
Dziękujemy za udaną imprezę!

Źródło: L. Nowak                                                          17.05.2009 r.