NOSISZ ODBLASKI – JESTEŚ BEZPIECZNY!

Pod takim hasłem dnia 8.10.2013r. w Szkole Podstawowej nr1 odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich i czwartych  z funkcjonariuszami wydziału Ruchu Drogowego KMP.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać interesujących informacji dotyczących istniejących  zagrożeń, jakie mogą je spotkać podczas drogi do szkoły jak i powrotu ze szkoły w terenie niezabudowanym i obszarach wiejskich. Policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują w ruchu drogowym. Funkcjonariusze uświadomili uczniów jak  ważne  jest  noszenie  materiałów  odblaskowych i fluorescencyjnych ( np. opaski na ramię, świecące elementy przy butach i plecakach), niezależnie od czasu, miejsca i pory roku.

Następnie wszystkich zgromadzonych zaproszono do obejrzenia filmu edukacyjnego, który miał na celu uświadomienie  pieszym jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na ubiorze ze względu  na poprawę ich  bezpieczeństwa na drodze.

Na koniec każdy uczestnik spotkania  otrzymał elementy odblaskowe, oraz książeczkę „Kodeks drogowy dla najmłodszych”, które ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Katowic.

Akcję promowania u uczniów „mody odblaskowej” przygotował doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej.

Źródło: L. Nowak                                                          20.10.2013 r.