„Jak Kicia Rufiego mądrości  uczyła” - przedstawienie edukacyjne dla uczniów klas I - III

Uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami mieli okazję zobaczyć  i aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu edukacyjnym pt. „Jak Kicia Rufiego mądrości uczyła” , które odbyło się  dnia 24.04.2014r. w naszej szkole. W trakcie spektaklu aktorzy Teatru GABI  ART w przystępny i zabawny sposób przekazali dzieciom mądre rady jak  bezpiecznie spędzać czas wolny. Przypomnieli ważne numery alarmowe służb ratowniczych: 112, 997, 998 i 999. Wraz z  Kicią i pieskiem Rufim  dzieci nauczyły się zasad postepowania  w sytuacji utraty orientacji w terenie – zgubienia drogi, czy zagubienia w lesie. Widzowie  żywo reagowali na śpiewane piosenki i aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych prowadzonych przez aktorów. Nauczyciele mają nadzieję, że uczniowie zapamiętają ważne treści przekazane przez autorów spektaklu i będą starać się unikać niebezpiecznych sytuacji podczas zabaw na podwórku, w trakcie wycieczek  szkolnych i podczas wyjazdów  rodzinnych.

Kicia i Rufi Kicia i Rufi

Źródło: L. Nowak