Bezpieczne ferie 2010

W piątek 5 lutego 2010r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji i Straży Pożarnej z uczniami klas 1-6  w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2010”.

Celem akcji jest uświadomienie dzieciom zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać podczas zimowego wypoczynku. Na początku spotkania  odtworzona została prezentacja multimedialna przygotowana przez doradcę metodycznego Lucynę Nowak. Policjanci p.Iwona Gruca i p.Tomasz Kaczmarczyk apelowali o ostrożną zabawę i wybieranie bezpiecznych miejsc wypoczynku. Tłumaczyli dzieciom jak zachowywać się w czasie zabaw na wolnym powietrzu, oraz przypomnieli spis numerów alarmowych.

Straż Pożarna przestrzegała dzieci przed wchodzeniem na oblodzone stawy i  rzeki. Na zakończenie zorganizowano pokaz podstawowych technik ratowania ludzi na zamarzniętych akwenach wodnych. Strażacy zaprezentowali sposoby wyciągania i ewakuacji osoby, pod którą zarwał się lód. Omówili etapy postępowania w razie zagrożenia życia lub zdrowia.

Mamy nadzieje, że dzieci zapamiętają wszystkie przestrogi i bezpiecznie spędzą ferie zimowe.

Źródło: L. Nowak, Foto: G.Sitarz                                     07.02.2010 r.