BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej z Świętochłowic  wspólnie z doradcą metodycznym L. Nowak dnia  17 stycznia 2014 r.  zorganizowali spotkanie dla uczniów klas 4 - 6 w SP 1. W organizacji spotkania pomagali nauczyciele R. Pyszny i Ł. Iwan.

Funkcjonariusze Straży Pożarnej omawiali zasady bezpiecznego zachowania się podczas  ferii zimowych, zwracali szczególną uwagą na zasady zachowania się na zamarzniętych akwenach wodnych. Uczyli jak zachować się w przypadku zarwania się lodu, prezentowali techniki ratownicze używane podczas udzielania pomocy osobom znajdujących się w bezpośrednim zagrożeniu.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć sprzęt ratowniczy używany przez strażaków podczas akcji ratowniczych na zamarzniętych akwenach wodnych. Na koniec prelekcji  nauczyciel wych. fizycznego R.Pyszny przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa na stoku narciarskim.

Uczniowie z  zaciekawieniem  i  wielkim  zaangażowaniem  uczestniczyli w spotkaniu.

Źródło: L. Nowak                                                          03.02.2014 r.