BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z FIRMĄ STATOIL

W Szkole Podstawowej nr 1 przeprowadzono akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.

Poprzedzały ją zajęcia w klasach na temat bezpieczeństwa.

Dzieci uczyły się piosenek, wierszy, poznawały zasady przechodzenia przez ulicę, omawiały  znaki drogowe  i wykonywały prace plastyczne.

Klasy pierwsze wzięły udział w  konkursie plastycznym ogłoszonym przez Firmę STATOIL. Dzieci wykonały piękne prace na temat:  „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dnia 29 września o godz. 9:00 wszystkie pierwszaki wraz z wychowawcami zebrały się w małej sali gimnastycznej. Na spotkanie zaproszono policjantów sekcji Ruchu Drogowego KMP ze Świętochłowic  oraz głównego sponsora, przedstawiciela firmy STATOIL Panią Katarzynę Pietrzyńską. Policjanci sierż. szt. Krzysztof Karkoszka i st. sierż. Michał Herzog przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i wyświetlili  film edukacyjny. Najwięcej emocji jednak było podczas ogłaszania wyników konkursu plastycznego.

Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl.1b Paulina Czaja, która z rąk Pani Katarzyny Pietrzyńskiej odebrała rower z kaskiem – główną nagrodę. Wszystkim uczestnikom konkursu rozdano piękne nagrody (edukacyjne puzzle i odblaski). Sponsor akcji zadbał o to, by wszystkie pierwszaki naszej szkoły wyposażone w odblaski  czuły się bezpieczne przechodząc przez ulicę.

Nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych jeszcze raz serdecznie dziękują głównemu sponsorowi konkursu  Firmie STATOIL z Chorzowa

oraz policjantom KMP ze Świętochłowic za przybycie do naszej szkoły.

Źródło: L. Nowak                                                          04.10.2009 r.