maj'2014

26 maja - Konkurs matematyczno - sportowy "Nie tylko dla geniuszy"

X Miejski Konkurs Matematyczno-Sportowy     Zajęliśmy
pierwsze miejsce.

GRATULUJEMY !!!!!!

Źródło Beata Osadnik

9 maja - DZIEŃ  STRAŻAKA

Z okazji Dnia Strażaka dnia 9 maja 2014 r. uczniowie klasy I b wzięli udział w spotkaniu ze strażakami, które odbyło się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

W czasie wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem gaśniczym i ratowniczym. Strażacy opowiadali też o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Uczniowie złożyli strażakom życzenia z okazji minionego święta, wręczyli kwiaty i zrobione przez siebie laurki. W podziękowaniu otrzymali słodki poczęstunek.

Źródło :   Bożena Roter

4 maja - Pielgrzymka dzieci I Komunijnych do Bujakowa

Dnia 04.05.2014 (niedziela) blisko 100 uczniów naszej szkoły w kościele NSPJ w Piaśnikach przystąpiło do I Komunii Św. 12.05 oraz 15.05 dzieci komunijne razem z wychowawczyniami i ks. katechetą pojechały na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej w Bujakowie. Po Mszy św. sprawowanej w int. dzieci i Komunijnych, ich rodzin oraz nauczycieli zwiedziliśmy bogaty w roślinność (krzewy, kwiaty) ogród parafialny, skosztowaliśmy pysznego, śląskiego kołocza. Był również czas na zintegrowanie grupy poprzez wspólną zabawę i śpiew.

Źródło ks. Grzegorz Kwiecień