kwiecień'2014

25 kwietnia Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

25 kwietnia klasy III-VI uczestniczyły w uroczystym apelu na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy VIb oraz szkolny chór pod batutą p. Ireny Kanclerz. Mamy nadzieję, że ta prawdziwa lekcja historii na długo pozostanie w pamięciach naszych Uczniów.

Apel z okazji Konstytucji 3 Maja
24 kwietnia 2014r - Jak kicia Rufiego mądrości uczyła

W czwartek 24.04 uczniowie klas I – III mieli okazję spotkać się z wyjątkowymi gośćmi – Kicią i Rufim. Byli to przyjaciele - kot i pies, którzy pokazali dzieciom nie tylko czym charakteryzuje się prawdziwa przyjaźń, ale również nauczyli ich jak należy postępować, gdy przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności zabłądzimy w lesie.  uczniowie mogli również zaobserwować co należy zrobić, gdy przewrócimy się na deskorolce i przypomnieć sobie jak ważny jest numer alarmowy 112.

Kicia i Rufi

To spotkanie należy zaliczyć do pouczających, niesamowicie zabawnych oraz aktywnych. Razem z Kicią piekliśmy urodzinowe ciasto, a Rufi roztańczył całą salę!

Z pewnością spotkanie z Kicią i Rufim zostanie zapamiętane przez uczniów naszej szkoły. Spektakl wykonali artyści Agencji Teatralnej GABI-ART. Dziękujemy serdecznie Pani Lucynie Nowak za zorganizowanie wydarzenia.

14 - 16 kwietnia 2014r - Rekolekcje Wielkopostne

Tegoroczne rekolekcje miały nieco inny wymiar. Czas przygotowań na zmartwychwstanie Jezusa rozpoczęła wizyta w katowickim kinie  Światowid. Uczniowie klas 1-6 mieli okazję zobaczyć przejmujący film „Największy z cudów”, który w przepiękny sposób ukazywał wartość wiary, modlitwy oraz miłości.

Galeria zdjęć z rekolekcji

Począwszy od poniedziałku ( 14 kwietnia b.r.)  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach, które tym razem rozpoczynały się …w szkole! Pierwszego dnia nasi wychowankowie mieli okazję spotkania się z policjantami, którzy przybliżyli zasady właściwego zachowania się na drodze oraz na chodniku. Poznali również księdza rekolekcjonistę, Sebastiana  Mandrysz,  jego pomocnicę – siostrę Helenę  oraz panią Jadzię – osobę, która umilała nasze rekolekcyjne spotkania śpiewem oraz grą na gitarze.  Po spotkaniu w szkole uczniowie udali się do kościoła, gdzie ksiądz wygłosił naukę. Na zakończenie każdy miał możliwość przytulenia się do Jezusa ukrzyżowanego. Drugi dzień (wtorek) zaskoczył uczniów gościem -  iluzjonistą, po spotkaniu z nim oraz przejściu do kościoła, nasi wychowankowie pogłębili wiedzę na temat sakramentu pojednania i pokuty. Naukom rekolekcyjnym towarzyszyło wiele ciekawych filmików , prezentacji oraz pomocy. Dzień trzeci, środa – to dzień, w którym młodzi wychowankowie spotkali się z Jezusem w mszy świętej, w czasie której chętnie śpiewali poznane w czasie rekolekcji piosenki. Dziękujemy serdecznie księdzu Grzegorzowi, księdzu Sebastianowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałego przeżycia tegorocznych rekolekcji.

Źródło: Asia Goik

9 kwietnia Konkurs Gwary Śląskiej

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć...

Dnia 9 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się kolejny Konkurs Gwary Śląskiej. Udział w nim wzięło 36 uczniów klas I - III oraz 15 uczniów klas      IV - VI. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy recytowali przygotowane w gwarze śląskiej wiersze. W drugim zaś popisywali się znajomością wyrażeń gwarowych. Uczestnicy w większości wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem do konkursu.
W kategorii klas młodszych
 I miejsce zajęły uczennice klasy II b:
- Zosia Łakomska,
- Kamil Kołodziej
- Oliwia Chińska.
II miejsce uczniowie klasy I c:
- Dawid Saganty,
- Łukasz Kubista.
III miejsce uczennice klasy I a:
- Judyta Dylong,
- Lena Malina.

W kategorii klas starszych
Jakub Piontek z klasy IV a.
II miejsce:
- Agata Maślanka z klasy V c.
III miejsce:
- Agnieszka Zimowska z klasy IV d.
Wyróżnienia otrzymały: Martyna Woźniak i Natalia Mierzwa z klasy IV a.

Źródło: Barbara Morcinek i Jolanta Nawrtah