grudzień'2013  
 

 

 

  4 Koncert umuzykalniający z okazji 100 rocznicy urodzin oraz Roku Witolda Lutosławskiego - kompozytora oraz Juliana Tuwima - poety.

  Na koncercie wystąpili: sopran- Alina Urbańczyk, skrzypce- Irena Kalinowska- Grohs, pianino- Barbara Pakura, słowo o muzyce- Jolanta Schmidt.

  Program  był  ciekawy,  a   piosenki  powstałe  dzięki  współpracy  poety i kompozytora: „Idzie Grześ przez wieś”, „Pan Tralaliński" „Spóżniony"  słowik”, „ Ptasie plotki ‘ były urocze.  Wykonanie ich przez p. Alinę było  przezabawne i wywołało wiele śmiechu wśród słuchaczy. Wykonana też była piosenka do słów Janiny Porazińskiej- „Plama na podłodze”, oraz na skrzypcach z akompaniamentem pianina - „Taniec", gdzie splatał  się obereczek z kujawiakiem. Były także melodie śląskie: „Gaik" i „Zaloty" na fortepian, czyli znana piosenka „Nie chcę cię", którą  uczniowie rozpoznali i zaśpiewali.

  A na koniec -  z towarzyszeniem „orkiestry" perkusyjnej, wspólnie zaśpiewaliśmy  lubiane przez wszystkich kolędy;  po nich były życzenia  świąteczne i zachęta p. Joli, aby i w domu, po  Wigilii, pod pachnącą choinką, z całą rodziną właśnie śpiewać kolędy.  

  Brawa  i  kwiaty  były  naszym  wyrazem  wdzięczności za trud artystów i piękny koncert.

  Źródło: I. Kanclerz, foto: G. Sitarz                               19.12.2013 r.

 

  Kiermasz świąteczny

  W dniach 11–13.12.2013 r. w naszej szkole odbył się kiermasz oryginalnych ozdób bożonarodzeniowych.

   Można było nabyć fantastyczne, niepowtarzalne projekty dzieci.

  Źródło i foto: M. Głowacka                                          11.12.2013 r.

 

  Dzień Górnika

  Dnia  3  grudnia  2013 r.  uczniowie  uczestniczyli  w  przedstawieniu  pt. „Niezwykły dzień w naszym mieście” połączonym z obchodami Dnia Górnika. Inscenizacja została przygotowana przez uczniów klasy Ib przy współpracy z młodzieżą z ZSO nr2.

  W uroczystości uczestniczyli: Prezydent Miasta Świętochłowice - Dawid Kostempski, Pani dyrektor Bogumiła Jendrzejewska, dyrektor ZSO nr 2 – Ernest Sznajder, zaproszeni górnicy w galowych strojach oraz uczniowie naszej szkoły i ZSO nr 2 wraz z nauczycielami.

  Uczniowie poznali m.in. krótką historię naszego miasta oraz wysłuchali informacji o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników, którą przybliżył jeden z zaproszonych górników – p. Jerzy Plichta.

  Źródło: B. Roter                                                      8.12.2013 r.

 

powrót do poprzedniej strony