czerwiec'2014

26 czerwca - wspomnienia z dnia sportu

25 czerwca - Apel podsumowujący drugi semestr roku szkolnego 2013/2014

17 czerwca - Kopciuszek po śląsku

Już po raz V rodzice zrobili nam przemiłą niespodziankę i zaprezentowali Kopciucha po śląsku.

Serdecznie dziękujemy i prosimy o jeszcze :)

7 czerwca - Święto  Miasta

Zapraszamy do galeriiDnia 7 czerwca 2014r., w ramach obchodów Święta Miasta, ulicami Świętochłowic przemaszerował korowód.

Wśród wielu placówek oświatowych nie zabrakło uczniów naszej szkoły. W tym roku reprezentantami byli głównie uczniowie klas I-III. W sportowych strojach, gdzie dominowały kolory pomarańczowy i niebieski, nasi najmłodsi przedstawiciele godnie reprezentowali naszą szkołę. Po dotarciu do Parku Jordanowskiego grupa tańczących dziewcząt zaprezentowała swoje układy taneczne.

Wszystkim dopisywały humory i dobry nastrój.

Uczestnikom dziękujemy za udział w przemarszu i zapraszamy za rok.

źródło: Bożena Roter

6 czerwca - XXXII Rajd Jedynki BŁATNIA 2014

5 czerwca - Spójrz jak MY
- Spotkanie uczniów klas IV z przedstawicielem PZN

Uczniowie klas IV a, IV c i IV d mieli okazję uczestniczyć w prelekcji przygotowanej przez pana Bogdana Gosławskiego pt. „Spójrz jak My”, przedstawiciela świętochłowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć film „N jak Niewidomy”, pokazujący w jaki sposób można pomagać osobom z dysfunkcjami wzroku, w tym osobom niewidomym. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób osoby z tego typu niepełnosprawnością uczą się samodzielnego funkcjonowania.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z się z różnymi przedmiotami dostosowanymi do osób niewidomych (powiększalniki, komórki, zegarki, monetowniki). Mieli również okazję wypróbować pisanie alfabetem Braille’a. Niezwykłym doświadczeniem dla dzieci był spacer z zaciemnionymi oczami z użyciem białej laski. Spotkanie to  było  niezwykle interesującym  i pouczającym doświadczeniem. Dziękujemy!

Źródło: Małgorzata Malicka

WYNIKI SPRAWDZIANU KLAS VI W R.SZK. 2013/2014